Wsółpraca pomiędzy szkołami podstawowymi w Iwinach i Raciborowicach Dolnych PDF Drukuj Email

W roku szkolnym 2017/2018 rozpoczęłam pracę w Szkole Podstawowej w Raciborowicach Dolnych. Zatrudniona zostałam jako nauczyciel  chemii w klasie VII.  Od tego momentu rozpoczęłam pracę i współpracę w zespole matematyczno – przyrodniczym. Ponieważ jestem również nauczycielem matematyki w Zespole Szkolno  - Przedszkolnym w Iwinach mogłam również wymieniać się z koleżankami doświadczeniami, warsztatem pracy z tego przedmiotu. Owocem naszej współpracy były zorganizowane warsztaty matematyczno – przyrodnicze dla uczniów klasy V ze Szkoły Podstawowej w Iwinach.


Uczniowie nie tylko mogli zobaczyć, zwiedzić szkołę sąsiadów, ale również pracować, korzystając z bazy pracowni przyrodniczej. Świetnie się bawili wykonując doświadczenia chemiczne, oraz pracując z programem matematycznym, powtarzając i utrwalając znaki rzymskie. Efekty dalszej pracy przeniosłam do szkoły w Iwinach, pokazałam dzieciom prezentację dotyczącą rozsądnego gospodarowania wodą, po której uczniowie przygotowali  plakaty.

Ponieważ uczniowie klasy V byli bardzo ożywieni, podobały im się zajęcia, opowiedzieli o nich w szkole zachęcając klasę IV. Klasa IV również wzięła udział w zajęciach wraz z wychowawczynią i także im zajęcia się podobały. Klasy II gimnazjum realizują projekty edukacyjne. Jedna z grup, która przygotowywała projekt z chemii, to absolwenci Szkoły Podstawowej w Raciborowicach, z sentymentu i sympatii postanowili swój projekt pokazać uczniom klasy VII, którzy właśnie w tym roku szkolnym po raz pierwszy uczyli się tego przedmiotu. Grupa przygotowała projekt pt.” Układ okresowy źródłem wiedzy dla chemika”. Drugoklasiści przypomnieli  historię, budowę układu okresowego, omówili prawo okresowości, podali kilka ciekawostek dotyczących wybranych pierwiastków.

Przygotowali dla młodszych kolegów krzyżówki oraz konkurs. Siódmoklasiści chętnie uczestniczyli w zajęciach, byli aktywni. Uporządkowali i utrwalili wiadomości o układzie okresowym.

Elżbieta Wcisło

 
Dzień Rodziny w klasie I PDF Drukuj Email


Dnia 8.06.2018 r. uczniowie klasy I wraz z rodzinami świętowali Dzień Rodziny. Po krótkiej inscenizacji i poczęstunku, dzieci wraz z członkami swoich rodzin brali udział w sportowo-integracyjnych konkurencjach - był wyścig na szczudłach, rzuty karne, bieg na trzech nogach. Pogoda i humory dopisały. Wszyscy się bardzo angażowali, dzięki czemu pierwszaki były naprawdę szczęśliwe. Dziękujemy!!!

 
Spotkanie Samorządów Szkolnych Szkół Gminy Warta Bol. PDF Drukuj Email


Dnia 8.06.2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Raciborowicach odbyło się Spotkanie Samorządów Szkolnych Szkół Gminy Warta Bol. pod hasłem „ Bądź bezpieczny”. Uczniowie każdej ze szkół przygotowali prezentację multimedialną na temat niebezpiecznych miejsc w swojej miejscowości. Uczestnicy spotkania również obejrzeli film przedstawiający zagrożenia,  z jakimi mogą spotkać się w czasie wakacji.                                                                      
Następnie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Straży Pożarnej, którzy zapoznali uczniów z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w razie zagrożenia zdrowia i  życia. Uczniowie pod nadzorem strażaków ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy. Przedstawiciele Straży opowiedzieli również o obowiązkach i odpowiedzialności strażaków oraz zademonstrowali sprzęt służący w ich codziennej pracy.

 
Dzień Dziecka w naszej szkole PDF Drukuj Email


30 maja 2018 r.- Dzień Dziecka pod hasłem „Kolorowy Świat Dziecka”
To był wyjątkowy dzień- święto naszych dzieci. W szkole zostały zorganizowane zajęcia integracyjne, w których wzięli udział uczniowie wszystkich klas.  Dzieci wg zainteresowań wzięły udział w zabawach  ruchowych  przy muzyce, mogły potańczyć, pograć w   gry zespołowe, odbyły się rozgrywki sportowe na boisku szkolnym, w szkole grupa dzieci grała w  ping- ponga.
W  trakcie imprezy odbyła się  degustacja koktajli owocowych i  pysznych owoców przygotowana przez Radę Rodziców.
Oczywiście nad bezpieczeństwem pociech czuwali nauczyciele.

 
Sportowe sukcesy naszych uczniów na Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci PDF Drukuj Email

Dnia 24.05.2018r. w Parku Szczytnickim we Wrocławiu odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci , Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady Młodzieży w Biegu na Orientację.
Zawodniczki naszej szkoły odniosły ogromny sukces, drużynowo zajęły II miejsce w województwie ustępując jedynie nieporównywalnie liczniejszej drużynie z Wrocławia.
Na sukces drużynowy wpłynęły doskonałe indywidualne starty naszych zawodniczek i tak:
I miejsce w kategorii wiekowej K – 11 - Halewicz Julia kl. IV B
II miejsce w kategorii K – 11 - Szeliga Sonia kl. IV B
III miejsce w kategorii K – 13 – Kulka Wiktoria kl. VII
17 miejsce Matyjaszczuk Emilia w kategorii K – 16 kl. VII


Gratulacje dziewczyny. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.
Do najaktualniejszych sukcesów orientalistów naszej szkoły należy zaliczyć start w Pucharze  Najmłodszych w dniach 01.06 – 03.06.2018r. w Ochędzynie w powiecie wieruszowskim. Były to zawody ogólnopolskie klubowe, a nasze uczennice reprezentowały klub „Orientpark.pl” w Iwinach w składzie:
Halewicz Julia, Wiktoria Kulka i jej młodsza siostra Kornelia.
Julia zdobyła piąte miejsce w Polsce w sprincie w kategorii  wiekowej  K – 11 na blisko 40 uczestników. Kornelia była 8 w biegu klasycznym, jest to nasza najmłodsza zawodniczka, która ma zaledwie 8 lat i już samodzielnie pokonuje trasy. Życzymy dalszych sukcesów.
Opiekun: Violetta Szeliga

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 53