Bezpieczna droga do szkoły PDF Drukuj Email

W ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" dnia 26.10.2012 r. w Szkole Podstawowej w Raciborowicach Dolnych odbyły się warsztaty zorganizowane przez pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Wrocławiu. Celem akcji jest uświadomienie dzieciom ze szkół podstawowych i przedszkoli jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Za pomocą prezentacji multimedialnej „Bądź bezpieczny na drodze” i zestawu edukacyjnego Autochodzik, dzieci poznały, kim jest pieszy oraz w jakich sytuacjach jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego. Uczniowie zapoznali się również z wybranymi znakami drogowymi oraz kolorami sygnalizacji świetlnej obowiązującymi pieszych. Uczestnicy dowiedzieli się także jak należy odczytywać sygnały dawane przez kierującego ruchem na skrzyżowaniu.

 
Zabawa "dyniowa" w naszej szkole PDF Drukuj Email

To był dzień pełen fantazji, wesołej zabawy i barwnej maskarady. Jak to w Halloween. 26 października, do naszej szkoły przybyło wiele bardzo ciekawych postaci. I choć wszyscy starali się mieć jak najstraszniejszy strój, maskę czy makijaż, dzień ten wcale nie był straszny. Każdy, kto chciał, mały czy duży, odważny czy nieśmiały, mógł dać upust fantazji. Tego popołudnia odbyły się wspólne tańce i konkursy: przebieranie ziaren, tańce z balonem, czy wydrążanie strasznych dyń. To sprawiło, że nikt się nie bał, a zabawa była udana. 
Jesienne zajęcia otwarte pt. "Jesień dary niesie" PDF Drukuj Email

Pod koniec października w Punkcie Przedszkolnym „Bajka” oraz Oddziale Przedszkolnym „Puchatki” odbyły się jesienne zajęcia otwarte. Rodzice mogli zobaczyć jak wygląda codzienna zabawa podczas zajęć dydaktycznych, jak ich pociecha radzi sobie w grupie rówieśniczej. Rodzice mieli możliwość poznać się nawzajem i wspólnie pobawić się z dziećmi. Frekwencja uczestnictwa była bardzo wysoka, więc i emocje podczas zabaw nie opadały. „Pani Jesień” przygotowała wiele zabaw oraz zadań do wykonania dla przedszkolaków oraz ich rodziców i opiekunów.
Po wszystkich zabawach nadszedł czas na wspólne zajęcia przy stoliku. Tym razem Rodzice z dziećmi wspólnie wykonali bardzo kolorowe portrety przyjaciela Pani Jesieni. Dla dzieci było to bardzo dobre doświadczenie mieć możliwość pokazać swojej mamie, tacie, dziadkowi czy babci swoją grupę, kolegów, swoją salę i zabawki, a co najważniejsze spędzić wspólnie czas na zabawie z rodzicami. Najwspanialsze jednak były uśmiechy i iskierki w oczach wszystkich przedszkolaków.
Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom za tak liczne przybycie i czynny udział w całym spotkaniu.
Do zobaczenia na następnych spotkaniach w przedszkolu. 
Dzień Edukacji Narodowej oraz Pasowanie na uczniów PDF Drukuj Email

12 października 2012r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Dnia Edukacji Narodowej połączona z pasowaniem na uczniów tych, którzy w roku szkolnym 2012/2013 rozpoczęli naukę w pierwszej klasie. Dla wielu pierwszaków była to również okazja do zadebiutowania przed rodzicami, uczniami, nauczycielami, a także przybyłym specjalnie Wójtem Gminy Warta Bolesławiecka – Panem Mirosławem Haniszewskim. W trakcie przedstawienia najmłodsi uczniowie mogli zaprezentować wierszyki i piosenki przygotowane wspólnie z ich wychowawczynią Panią Małgorzatą Kilijanek. Dzieci po złożeniu przyrzeczenia zostały pasowane na uczniów przez Panią Dyrektor - Ewę Huryk. Pierwszoklasiści otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki.  Starsi uczniowie z radością powitali swoich młodszych kolegów i koleżanki na starcie do zdobywania wiedzy. Nie zabrakło miłych słów i podziękowań z ust Pani Dyrektor dla nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły, za trud i serce włożone w pracę z dziećmi.
Był to niezapomniany dzień, nie tylko dla nauczycieli i pracowników szkoły, ale przede wszystkim dla pierwszaków oraz ich rodziców, którzy z przejęciem wpatrywali się w swoje pociechy.

 

 
Nasza szkoła pięknieje z każdym dniem PDF Drukuj Email

Miesiące wakacyjne to najlepszy czas na przeprowadzenie koniecznych remontów i prac budowlanych w szkołach i przedszkolach. Tak działo się też w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych. Tuż po zakończeniu roku szkolnego na teren szkoły wkroczyła firma budowlana "Żuraw", odpowiedzialna za wykonanie termomodernizacji wraz  z wykonaniem nowej elewacji budynku. Choć warunki atmosferyczne nie były łatwe, prace trwały nieprzerwanie do późnych godzin wieczornych. Udało się i dzieci rok szkolny 2012/2013 powitały w ,,nowej” szkole. To przedsięwzięcie było możliwe dzięki przychylności władz Gminy Warta Bolesławiecka, którym nasza społeczność dziękuje słowami patrona :,,Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca. Ona daje życie”.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 następna > ostatnia >>

Strona 44 z 49