PDF Drukuj Email

ZAPISY  DO  ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO w Szkole Podstawowej w Raciborowicach Dolnych dzieci urodzonych w 2008 roku.Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych  zawiadamia, że dnia 4 i 11 marca 2013r. (poniedziałek) w godz. od 10.00 do 12.00 odbędą się zapisy do ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO  na rok szkolny 2013/2014 dzieci urodzonych w 2008 roku - OBOWIĄZKOWO.

Zapisy w sali nr 17  - I piętro (pokój pedagoga)  u pani Małgorzaty Kilijanek.

 
PDF Drukuj Email

ZAPISY  DO  PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO “BAJKA” w Szkole Podstawowej w Raciborowicach Dolnych

dzieci urodzonych w latach 2009-2010.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych  zawiadamia, że w dniach od 04 do 28 marca 2013r. odbędą się zapisy do PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO “BAJKA” na rok szkolny 2013/2014 dzieci urodzonych w latach 2009 - 2010  - zapisy dobrowolne.

Zapisy w sekretariacie szkoły - tel.75 73 89 374

Zapraszamy!

 
KRETYN. Czy takie imię wybrałeś dla swojego dziecka? PDF Drukuj Email

„Słowa ranią na całe życie”

Kretyn, idiotka, głupek. Takie słowa każdego roku słyszy połowa dzieci i nastolatków. Słowa wybrzmiewają, a w umysłach i sercach dzieci zostają one na zawsze i kształtują ich przyszłe życie.

Krzyk, kpiny i wyzwiska to najbardziej rozpowszechniona forma krzywdzenia najmłodszych, prawie zawsze towarzysząca innym rodzajom przemocy. Raniące słowa to codzienność wielu młodych ludzi  – niezależnie od statusu materialnego czy społecznego. Dotyczą dzieci wychowujących się w atmosferze braku szacunku do drugiego człowieka, które na co dzień słyszą krzyki i wulgaryzmy. Doświadczenie to nie omija również dzieci z rodzin, w których słowa dobierane są starannie i trafnie. Konsekwencje takiego traktowania są równie poważne w obu przypadkach.

Akcja "Słowa ranią na całe życie" to kampania społeczna, której celem jest wzrost świadomości społeczeństwa - w szczególności rodziców - że przemoc werbalna (krzyk, wyzwiska, obraźliwe etykiety), niesie za sobą długotrwałe negatywne konsekwencje, wpływające zarówno na obecne, jak i przyszłe funkcjonowanie dziecka.

 

Więcej…
 
Mamy Mistrza! PDF Drukuj Email

Dnia 14. Grudnia 2012r. zorganizowano w Hali Orbita ul. Wejherowska 34 we Wrocławiu I Mistrzostwa Polski Robotów.


W konkurencji - Mistrzostwa Modeli Robotów - kategoria: Młodzicy, tytuł Mistrza Polski zdobył uczeń Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych - Kornel Kozłowski, wraz ze swym robotem: Omnibor KORI 1.

Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi w postaci tabletów, które wręczał prezes ITG S.A. p. Jacek Kujawa, odznaczenia w postaci pucharów i medali. Każdy uczestnik finałów otrzymał, lub niebawem otrzyma, pamiątkowy dyplom uczestnictwa w I Mistrzostwach Polski Robotów.
Głównym organizatorem wydarzenia był Instytut Inwentyki przy współpracy z Ministerstwem Gospodarki, Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, Państwową Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim, Urzędem Miejskim Wrocławia, a dokładniej jego Wydziałem Edukacji, Centrum Kształcenia Praktycznego we Wrocławiu, Lożą Dolnośląską Business Centre Club, „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży” MDK im. Kopernika przy ul. Kołłątaja we Wrocławiu, Oleśnickim Klubem Modelarskim, Stowarzyszeniem Artystów Kreatywnych - Arteo, Stowarzyszeniem CEL, Kołem Naukowym Pojazdów i Robotów Mobilnych z Instytutu Konstrukcji i Eksploatacji Maszyn Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej, Innovation Technology Group (ITG S.A.), sToys.pl, a także wieloma studentami wrocławskich uczelni, nauczycielami, dziećmi i młodzieżą ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.
Według posiadanej wiedzy Mistrzostwa, które odbyły się w Hali Orbita są pierwszymi oficjalnymi, narodowymi mistrzostwami, jakie zostały rozegrane na terenie nie tylko naszego kraju, ale całej Europy.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności Kornelowi Kozłowskiemu, który pokazał, że oprócz zabawy i nauki ważna jest też pasja.

 

 
Mikołajki 2012 PDF Drukuj Email

Jest jeden dzień, na który dzieci czekają z niecierpliwością cały rok - to 6 grudnia - MIKOŁAJKI. We wtorek 6 grudnia do naszej szkoły przybył Mikołaj. Już od samego rana dzieci nasłuchiwały i wypatrywały zaczarowanych sań Mikołaja. Niestety nie było czarodziejskich sań, Mikołaj dzwoniąc dzwonkiem przyjechał samochodem, tak jak w piosence, którą dzieci śpiewały. Dzieci bardzo się ucieszyły z tej niezwykłej wizyty.

Podczas spotkania z Mikołajem dzieci śpiewały piosenki, recytowały wierszyki - śmiechu i radości było wiele. Po występach Mikołaj obdarował dzieci słodkimi upominkami i obiecał, że wróci za rok. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie.

 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 44 z 51