Sukces Marcina!!! PDF Drukuj Email

15 maja 2013 r. na stadionie miejskim w Bolesławcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w lekkiej atletyce. W biegu na dystansie 1000 m tytuł Mistrza Powiatu zdobył  uczeń Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych – Marcin Zawada, z czasem 3 min.34,0 s. Dzięki tej wygranej awansował do Indywidualnych Mistrzostw Strefy Jeleniogórskiej w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych (zawody na szczeblu regionalnym), które odbyły się 21 maja 2013 r. w Zgorzelcu. W biegu na dystansie 1000 m wystartowało 20 zawodników. Marcin Zawada z czasem 3 min. 24,6 s. uplasował się na III miejscu, zdobył brązowy medal oraz awansował do Mistrzostw Dolnego Śląska. Odbyły się one na obiekcie Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i na Stadionie Olimpijskim w dniu 25 maja. W imprezie tej startowali najlepsi zawodnicy z pięciu stref regionalnych. Marcin zdobył IV miejsce na Dolnym Śląsku z rekordem życiowym 3 min. 10,87 s., do medalu zabrakło mu bardzo niewiele. Jednak swoją postawą i wynikami wzbudził zainteresowanie środowiska trenerów klubu MKS Boleslavia. Dostał propozycję współpracy i mamy nadzieję, że przyniesie ona Marcinowi wiele zadowolenia i sukcesów. Gratulacje należą się również dumnym rodzicom Marcina oraz jego nauczycielowi wychowania fizycznego – Dariuszowi Wójcikowi, którzy udzielają mu rad, poparcia i ani na moment nie zwątpili w jego zapał i umiejętności. Jesteśmy przekonani, iż Marcin będzie bił kolejne rekordy, na coraz wyższych szczeblach. Czego oczywiście serdecznie mu życzymy.

 
Warsztaty matemetyczno-przyrodnicze PDF Drukuj Email

 
Konkurs „Zaczarowany Świat Wierszy Tuwima” PDF Drukuj Email

Dnia 22 maja 2013 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Bolesławcu odbył się II etap konkursu pt. „Zaczarowany świat wierszy Tuwima”.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice, wyłonione w etapie I – szkolnym. W kategorii praca plastyczna ilustrująca twórczość J. Tuwima, jury wytypowało Larysę Maleńczak z Oddziału Przedszkolnego „Puchatki”. Natomiast konkurs recytatorski na etapie szkolnym wygrała Klaudia Nicka z kl. V, z wierszem „Słoń Trąbalski”.
Poziom prac plastycznych oraz recytacji był bardzo wysoki chociaż wyrównany, dlatego też jury konkursowe, miało niełatwe zadanie. I chociaż Larysa i Klaudia nie zwyciężyły, wszystkie prace oraz recytacje zostały wyróżnione, a dziewczynki zdobyły nowe doświadczenie, które mamy nadzieję, będzie procentować w przyszłości.

Pozostałe prace plastyczne, zgłoszone w etapie szkolnym, zostały wyeksponowane w holu SP w Raciborowicach Dolnych.

 
Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej szkół podstawowych PDF Drukuj Email

W maju na Orliku przy Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach  Dolnych odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej szkół podstawowych.

I miejsce –SP w Tomaszowie Bolesławieckim
II miesjce –SP w Warcie Bolesławieckiej
III miejsce – SP w Raciborowicach Dolnych
IV miejsce – SP w Iwinach.

Wszystkim uczestnikom oraz trenerom i opiekunom serdecznie gratulujemy.

 
Udział w Programie Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce PDF Drukuj Email

Oddziały Przedszkolne „Misie” i „Puchatki” ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych, wraz z wieloma innymi placówkami z powiatu bolesławieckiego, wzięły udział w Programie Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej "CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS" realizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno -Epidemiologiczna w Bolesławcu.
Cykl zajęć dydaktycznych skierowany do dzieci,
składał się z 5 zajęć warsztatowych:
-co i dlaczego dymi,
-jak się czuję, kiedy dymi papieros,
-co się dzieje, kiedy ludzie palą papierosy,
-jak unikać dymu papierosowego,
-nie pal przy mnie.

Założeniem programu było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia
sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy oraz wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy.
Dzięki tym zajęciom dzieci zwiększyły wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu, obserwowały podczas wycieczki źródła dymu, projektowały własny znaczek ,,Nie pal przy mnie", rysowały różne źródła dymu, zapoznały się z postacią Dinusia.

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 44 z 53