Sukces Zuzi Kowalskiej PDF Drukuj Email

W dniu 16 marca 2018 r. były organizowane w świetlicy wiejskiej w Iwinach Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Startująca w nich młodzież została podzielona na dwie grupy wiekowe: szkołę podstawową i gimnazjum. Uczniowie rozwiązywali testy, które nie ograniczały się tylko do przyczyn i skutków powstawania pożarów i innych zagrożeń, ale również obejmowały inne dziedziny pożarnictwa jak wyposażenie techniczne jednostek ochrony przeciwpożarowej, normy prawne i zasady działania wszystkich elementów składających się na system ochrony przeciwpożarowej jak wreszcie historię tej ochrony w naszym kraju.


Nasza uczennica Zuzanna Kowalska wykazała się dużą wiedzą i zajęła I miejsce wśród uczniów szkół podstawowych z całej gminy.

 
XX Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym PDF Drukuj Email

W niedzielę 25 lutego 2018 roku w sali Wiejskiego Domu Kultury w Raciborowicach odbyły się jubileuszowe, bo 20 Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym. Turniej rozgrywano w dwóch kategoriach: JUNIOR (zawodnicy do lat 16) oraz OPEN (zawodnicy od 16 lat).

W kategorii JUNIOR naszą szkołę reprezentował Michał Marszałek ucz. kl.VI, który zajął III. miejsce. Gratulujemy! Trzej najlepsi zawodnicy z każdej kategorii otrzymali dyplom i statuetkę od Gminnego Centrum Kultury – organizatora zawodów.

 

 
Konkurs czytelniczy "Szewczyk Dratewka" PDF Drukuj Email


W dniu 5.02.2018r. w Bibliotece Publicznej im. A. Mickiewicza w Raciborowicach Dolnych odbył się konkurs czytelniczy  „Szewczyk Dratewka". W konkursie wzięło udział 11-tu uczniów klasy II. Każdy z osobna rozwiązywał rebusy, odpowiadał na pytania, porządkował zdania wg przebiegu zdarzeń, a także każdy z uczniów namalował rysunek związany z lekturą. Laureatami zostali: Kołodziej Alan, Kilarski Sebastian i Gabriela Kubuś. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi, które sprawiły im wiele radości.

Stella Skiba, Bożena Marszałek

 
Konkurs czytelniczo-plastyczny PDF Drukuj Email

W dniu 15.03.2018r. Bibliotece Publicznej im. A. Mickiewicza w Raciborowicach Dolnych odbył się konkurs czytelniczo- plastyczny  „Cudaczek -Wyśmiewaczek". W konkursie wzięli udział uczniowie klasy II.
Dzieci  rozwiązywała zadania związane z lekturą. Wszyscy poradzili sobie wspaniale, ale najlepiej zadania rozwiązali:
Gabriela Kubuś -I miejsce
Sebastian Kilarski- II miejsce
Julian Kobylnicki - III miejsce
Wszyscy otrzymali nagrody i dyplomy.
Uczestnicy konkursu wykonali prace plastyczne, które można zobaczyć w Bibliotece Gminnej.


Stella Skiba, Bożena Marszałek

 
Nabór do Punktu przedszkolnego "BAJKA" PDF Drukuj Email

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej
im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych

ogłasza nabór do Punktu Przedszkolnego "BAJKA" na rok szkolny 2018/2019 w terminie do 26 marca 2018r.
Pobieranie i składanie wniosków w sekretariacie szkoły.
Tel. 75 7389374


 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 51