Zielony Rower 2017 – w naszej szkole! PDF Drukuj Email

8 edycja programu edukacyjno - warsztatowego Zielony Rower odbyła się w dniach 18-21 września 2017.
W tym roku po raz pierwszy Leśny Kompleks Promocyjny "Sudety Zachodnie" - Nadleśnictwo Świeradów Zielony Rower zorganizowało na terenie Nadleśnictwa Bolesławiec.
Tym razem punktem centralnym był znakomicie skomunikowany, a jednocześnie ukryty w leśnej głuszy XIII-wiecznym Zamek Kliczków położony nad Kwisą w Borach Dolnośląskich obok Bolesławca.
"Zielony Rower" to cykliczny program kierowany do osób zajmujących się edukacją leśną i przyrodniczą.
Ta atrakcyjna impreza edukacyjna, w tym roku po raz pierwszy objęła uczniów ze szkół z okolic Bolesławca.
W naszej szkole akcja odbyła się 19 września i pozwoliła uczniom klas czwartych na poznanie ciekawych metod pracy. Bycie jednocześnie nauczycielem i uczniem umożliwia edukatorom leśnym zrozumienie swojego odbiorcy, sposobu myślenia i postrzegania lasu oczami ucznia.
Ciekawostką jest to, że do szkół leśnicy przemieszczali się na rowerach.

Ich zadaniem była edukacja, promowanie lasu i przyrody, zdrowego trybu życia i pracy leśnika.

 
Sprzątanie świata PDF Drukuj Email

15.09.2017 r. Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczą w akcji - Sprzątanie świata.

 
Narodowe Czytanie 2017 – „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego PDF Drukuj Email

W Publicznej Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych Narodowe Czytanie odbyło się 8 września w sali gimnastycznej wyposażonej w ekran multimedialny. Uczestnikami akcji byli uczniowie kl. I-VII, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Pani Sylwia Bociek przedstawiła w kilka słowach  samą ideę wydarzenia, a  następnie wyświetliła prezentację multimedialną, na temat  treści "Wesela", jego bohaterów oraz symboliki. Następnie uczniowie klas starszych: Michał marszałek i Wiktor Głodek oraz Pan Henryk Marszałek przeczytali kilka fragmentów dramatu.  Chociaż „Wesele” Wyspiańskiego nie jest lekturą w szkole podstawowej  i niewielu uczniów znało ją wcześniej, wszystkim bardzo podobało się wspólne odczytanie jej fragmentów. Dziękujemy też Panu Henrykowi Marszałkowi za przygotowanie słomianego chochoła, który dodał trochę dramaturgii naszej akcji.

 
Kółko szachowe PDF Drukuj Email

W naszej szkole już drugi rok działa kółko szachowe. Jego pomysłodawcą i opiekunem jest Pani Bożena Marszałek.
W tym roku jest nam niezmiernie miło, że Pan Zbigniew Kaźmierski, wybitny szachista, długoletni sędzia szachowy, organizator i współorganizator wielu turniejów, zgodził się trenować naszych uczniów. Pan Zbigniew posiada duże doświadczenie, a szachy to jego życie.
Mamy zatem nadzieję, że miłością do nich zarazi dzieci z naszej szkoły.

 

 
Sprzątanie Świata PDF Drukuj Email

W dniu 16.09.2017r. dzieci z oddziału przedszkolnego „Bajka” uczestniczyły w akcji Sprzątania Świata. Wszyscy w trosce o porządek wyruszyli wokół naszej szkoły i sprzątali zalegające śmieci.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 49