Bezpiecznie… czyli jak? PDF Drukuj Email

Dnia 17 października 2018 roku naszą szkołę odwiedził Pan Policjant Michał Czarnota. Z przedszkolakami oraz uczniami klas I-III przeprowadził krótką pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Jak co roku towarzyszył mu Komisarz Lew , który zawsze jest bardzo serdecznie witany, zwłaszcza przez najmłodszych.
W klasach IV-VIII Pan Michał mówił również o bezpieczeństwie, jednak tutaj skupił się głównie na bezpiecznym korzystaniu z Internetu i portali społecznościowych. Nakreślił czym jest cyberprzemoc i jakie są jej skutki, zwłaszcza prawne.


Uczniowie zarówno najmłodsi, jak i starsi bardzo chętnie i aktywnie uczestniczą w takich prelekcjach, mogą wykazać się swoją znajomością, ale też dowiedzieć się wielu nowych i ciekawych rzeczy. Serdecznie dziękujemy!

 
Spektakl profilaktyczny PDF Drukuj Email


26 Października 2018 roku uczniowie klas V-VIII mieli przyjemność obejrzeć spektakl profilaktyczno- edukacyjny pt. „Zostań ze mną” Teatru Blaszany Bębenek z Trzebnicy, utrzymany w gatunku komediodramatu.
Spektakl ukierunkowany był na problem dopalaczy i używek, ukazywał jedną z przyczyn oraz skutki zażycia dopalaczy.

 
Pasowanie klasy pierwszej PDF Drukuj Email


12 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej.
Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły,  rodziców , nauczycieli i całej społeczności uczniowskiej zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące zasad zachowania. Ładnie śpiewali i recytowali wiersze. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i  mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami , godnie reprezentować dobre imię klasy i szkoły. Następnie  Pan Dyrektor dokonał aktu pasowania na uczniów szkoły. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Upominki wręczyły dzieciom Myszka Miki i Pluszowy Miś. To była wspaniała niespodzianka przygotowana przez rodziców i sprawiła pierwszakom wiele radości.  Po skończonej akademii nasi bohaterowie udali się na słodki poczęstunek, zorganizowany przez swoich rodziców.
Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!

 
Sprzątanie Świata 2018 PDF Drukuj Email

Akcja „Sprzątanie Świata” w roku szkolnym 2018/2019   w Publicznej Szkole Podstawowej im H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych została przeprowadzona w dniu 21.09.2018.
W akcji uczestniczyły dzieci z klas „0” – VIII. Dzieci z OP „Bajka” i „Misie”, klasy I-III  sprzątały na terenie  szkoły, drogę ze szkoły do lasu, plac zabaw oraz boisko sportowe. Uczniowie starszych klas (IV-VIII) drogę na trasie szkoła – kościół, szkoła – kino „Kujawy” , przystanek na Jurków w stronę Straży Pożarnej, w okolicy przystanków autobusowych, stadion,  park z placem  zabaw dla dzieci.


Przed wyjściem dzieci ze szkoły,  wychowawcy przeprowadzili pogadanki na temat celu akcji, która w tym roku przebiegała pod hasłem „AKCJA-SEGREGACJA” oraz bezpiecznego zachowania się na  drodze podczas zbierania śmieci. Uczniowie otrzymali gumowe rękawiczki i worki na śmieci. Łącznie zebrano 29 worków śmieci: szkła, papieru, puszek, folii aluminiowych,  opakowań plastikowych.

 
Rajd po Bolesławcu PDF Drukuj Email


4 października 2018 roku uczniowie klasy drugiej uczestniczyli w wycieczce do Bolesławca. Poznali je z zupełnie innej strony. Po krótkim przejściu wzdłuż murów obronnych, obejrzeniu pomników przyrody i poznaniu krótkiej historii miasta, uczniowie wraz z opiekunami, udali się do Muzeum Ceramiki. Tam odbyły się bardzo ciekawe warsztaty poprzedzone krótką prelekcją. Dzieci mogły poznać najstarsze naturalne techniki lecznictwa i same mogły wykonać woreczki z ziołami nasączone olejkami eterycznymi. Po warsztatach wszyscy uczestniczyli w rajdzie, który prowadził do rzeki i wzdłuż niej. Bobrowa ścieżka stanowiła niemałą atrakcję, ale jeszcze ciekawsze było dojście do wiaduktu kolejowego i mały piknik. Pomimo zmęczenia, uczniowie do szkoły wracali bardzo zadowoleni.
Opr. S. Bociek

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 53