Koła zainteresowań
Kółko szachowe PDF Drukuj Email

W naszej szkole już drugi rok działa kółko szachowe. Jego pomysłodawcą i opiekunem jest Pani Bożena Marszałek.
W tym roku jest nam niezmiernie miło, że Pan Zbigniew Kaźmierski, wybitny szachista, długoletni sędzia szachowy, organizator i współorganizator wielu turniejów, zgodził się trenować naszych uczniów. Pan Zbigniew posiada duże doświadczenie, a szachy to jego życie.
Mamy zatem nadzieję, że miłością do nich zarazi dzieci z naszej szkoły.

 

 
Warsztaty matemetyczno-przyrodnicze PDF Drukuj Email

 
Warsztaty twórcze – Glinolepienie 13.12.2012 PDF Drukuj Email

Aby rozwijać uzdolnienia plastyczne w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych zorganizowano warsztaty twórcze. Pod okiem prowadzącego  p. Waldemara Wnęk-Siewierskiego  dzieci miały okazję stworzyć przeróżne dzieła z gliny.  Pracę uprzyjemniała muzyka relaksacyjna. W zajęciach uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie  z klasy  I, II i III. Wszyscy bawili się wspaniale. Praca z gliną jest okazją do rozwijania zdolności manualnych, ma też świetne działanie relaksacyjne oraz pobudza dziecięcą wyobraźnię.

 
Gminny Turniej Interdyscyplinarny „RAMBIT 2011” PDF Drukuj Email

Jednym z elementów pracy dydaktycznej są konkursy. Duża ilość organizowanych konkursów oraz ich różnorodność, daje szansę rozwoju oraz sprawdzenia umiejętności i wiadomości uczniów. Jednocześnie konkursowa forma pracy wpływa na podwyższanie jakości pracy szkoły oraz przyczynia się do promocji placówki w środowisku.  W roku 2011 przez naszą szkołę został zorganizowany Gminny Turniej Ponadprzedmiotowy  dla uczniów klas VI ze wszystkich szkół podstawowych Gminy Warta Bolesławiecka – „RAMBIT 2011”.

 

Więcej…