Szkolne
Gipsomalowanie PDF Drukuj Email

Gipsomalowanie - 10 grudnia 2014

 
Mikołajki w świetlicy wiejskiej 05.12.2015 PDF Drukuj Email

 

Mikołajki w świetlicy wiejskiej w Raciborowicach Dolnych 05.12.2014

 
Dzień Górnika w klasach pierwszych 13-14.122014 PDF Drukuj Email

 
Eksplorapark czyni ludzi ciekawymi świata. PDF Drukuj Email

O tym, że matematyka i inne nauki ścisłe nie muszą być trudne i nudne, mogliśmy przekonać się odwiedzając 20 listopada 2014 roku  Park Nauki i Techniki -  ExploraPark  w Wałbrzychu.
ExploraPark to niekonwencjonalna metoda poznawania świata,  to bogactwo "interaktywnych zabawek", odpowiednio dobranych narzędzi, modeli i prototypów, programów multimedialnych. Tutaj każdy z nas mógł  badać, dociekać, poszukiwać, odkrywać,  każdy miał możliwość przekonać się na własne oczy, w  jaki sposób matematyka  obecna jest  w przyrodzie.
Dzięki wizycie w ExploraPark  wiemy co oznaczają pojęcia: idealna proporcja i złoty podział odcinka.  Licząc płatki kwiatów, spirale szyszek i słonecznika - odkryliśmy inną powszechną matematyczną zasadę w przyrodzie - ciąg liczb Fibonacciego. Zaglądając do ula dowiedzieliśmy się dlaczego pszczoły składają miód w plastrach, o sześciokątnych przekrojach dwunastościanu rombowego.
Zwiedziliśmy także Muzeum Regionalne. Podziwialiśmy zbiory ceramiki artystycznej, głównie wyrobów z porcelany. 
Na koniec odwiedziliśmy palmiarnię w Lubiechowie. Podziwialiśmy ponad 250 gatunków roślin, które reprezentują florę różnych stref klimatycznych i różnych kontynentów.
Po powrocie do szkoły wszyscy miło wspominaliśmy wyjazd.

 

 
Pasowanie na ucznia naszej szkoły PDF Drukuj Email

Dnia 14.10.2014 r. w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych, w bardzo uroczystej atmosferze obchodzono Dzień Edukacji Narodowej.


Uroczystość była połączona ze ślubowaniem pierwszoklasistów, których w tym roku jest aż 43. W dniu pasowania uczniowie odświętnie ubrani zaprezentowali licznie zebranym gościom program artystyczny przygotowany pod opieką wychowawczyń   Pani  Ireny Dombaj oraz  Pani Sylwii Bociek. Pierwszoklasiści wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami potrzebnymi na co dzień w szkole. Uczniowie w obecności rodziców, starszych koleżanek i kolegów, złożyli uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor Ewa Huryk symbolicznym ołówkiem pasowała ich na pełnoprawnych uczniów.
Okolicznościowe życzenia spod adresem uczniów i pracowników szkoły skierował obecny na uroczystości Pan Mirosław Haniszewski – Wójt Gminy Warta Bolesławiecka. Głos zabrała również Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Wioletta Słoma oraz przedstawiciele rodziców klas pierwszych. Dopełnieniem ślubowania było wręczenie pierwszoklasistom dyplomów oraz wielu niespodzianek.

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 18 z 25