Szkolne
Narodowe Czytanie PDF Drukuj Email

„Narodowe Czytanie” to ogólnopolska akcja publicznego czytania wybitnych polskich dzieł literackich. Jej celem jest propagowanie bogactwa polskiej literatury, popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę i wzmacnianie narodowej tożsamości. W  Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza listopad to miesiąc szczególny. 16 listopada 1999r. (16 lat temu) nasza szkoła otrzymała imię wybitnego polskiego Noblisty- Henryka Sienkiewicza. W bieżącym roku ten dzień został uczczony spotkaniem z jego twórczością i połączony z Narodowym Czytaniem powieści „W pustyni i w puszczy”.

 
Pomóż psiakom i kociakom w potrzebie! PDF Drukuj Email

Dnia 29.10.2015r. przyjechał do naszej szkoły Kierownik Schroniska w Dłużynie Górnej- Pan Mirosław Kula. Pan Mirosław przeprowadził interesującą prelekcję dotyczącą życia psów i kotów przebywających w schronisku. W prelekcji uczestniczyli uczniowie klas I-VI oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych „Bajka” i „Misie”. Uczniowie z klasy 2 „a” przygotowali krótki pokazowy taniec. Wszyscy uczniowie zaśpiewali piosenkę pt.: „Kundel Bury”. Na koniec spotkania zostały wręczone podziękowania dla tych, którzy brali udział w akcji charytatywnej. Przekazaliśmy Panu Mirosławowi zebrane przez naszych uczniów dary na rzecz schroniska w Dłużynie Górnej. W ramach wdzięczności otrzymaliśmy miłe prezenty.

Serdecznie dziękujemy za wizytę!

 
Śniadanie daje moc! PDF Drukuj Email

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji oraz mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.

6 listopada 2015 r. uczniowie klas I-III oraz oddział przedszkolny „Bajka” obchodzili „Dzień Zdrowego Śniadania”.

W każdej klasie dzieci przygotowały „wesołe”, zdrowe kanapki i inne smakołyki pełne witamin. Wiele radości sprawiło dzieciom wspólne spożywanie smacznego posiłku.

 
Trzymaj formę! PDF Drukuj Email

Dnia 29.10.2015r. w ramach programu „Trzymaj formę” odbyła się prelekcja na temat zdrowego odżywiania. Została poprowadzona przez Panią Beatę Mrozik z Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bolesławcu. Prelekcją objęto klasy IV-VI.
Dodatkowo podobną prelekcją objęto rodziców, którzy przyszli na zebrania klasowe w dniu 5.11.2015r.

 
Zajęcia plastyczne- glinolepienie PDF Drukuj Email

Glinolepienie w naszej szkole odbyło się 21.10.2015r. Uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego „Bajka” miały okazję odkryć swoje zdolności plastyczne podczas zajęć z glinolepienia

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 18 z 28