Szkolne
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – eliminacje powiatowe. PDF Drukuj Email

30.03.2015 r. w Zespole szkól Mechanicznych w Bolesławcu przeprowadzone zostały eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Uczeń naszej szkoły, Szymon Rygiel z kl. VI, zajął miejsce trzecie. I chociaż  nie zakwalifikował się do dalszego etapu, otrzymał dyplom i cenną nagrodę rzeczową – tablet. Serdecznie gratulujemy!

 
Pierwszy dzień wiosny - na sportowo! PDF Drukuj Email

Jak co roku obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień  Wiosny, jednak tym razem  pod hasłem  „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH, WIEC NA WIOSNĘ ĆWICZ ZA DWÓCH”, a więc na sportowo. Zajęcia odbywały się w trzech grupach wiekowych:

-Przedszkola- „Gdzie jesteś Wiosenko?”
-Klasy I-III- „Sportowe powitanie Wiosny”
-Klasy IV-VI- „Zawody w biegach na orientację”.

Ten dzień był wyjątkowy, ponieważ mieliśmy również okazję podziwiać piękny i rzadki spektakl, jakim było częściowe zaćmienie słońca.
Na koniec zjedliśmy pyszne kiełbaski ufundowane przez Radę Rodziców oraz ciastka i cukierki. Na twarzach dzieci gościł uśmiech i widać było ogromną radość.

Opr. J. Mielko

 
Pasowanie na Czytelnika. PDF Drukuj Email

W dniu 12 marca 2015 r. w Bibliotece Publicznej im. A. Mickiewicza w Raciborowicach uczniowie klasy pierwszej a i b zostali uroczyście "Pasowani na czytelnika”. W uroczystości uczestniczyła Pani Dyrektor Ewa Huryk, Pani Bibliotekarka Stella Skiba oraz wychowawczynie klas: Pani Irena Dombaj i Sylwia Bociek. Uczniowie zapoznali się z zasadami panującymi w bibliotece i z życzeniami książki. Odpowiadali na pytania i zgadywali zagadki. Na koniec 43-ech uczniów złożyło ślubowanie i zostało pasowanych na czytelnika. Wszyscy otrzymali książki i dyplomy, a do Biblioteki w prezencie przynieśli przepiękne zakładki, które wykonali własnoręcznie.

 
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – eliminacje gminne PDF Drukuj Email

27.02.2015 r. w świetlicy Gminnego Centrum Kultury w Warcie Bolesławieckiej Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP przeprowadził eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
Eliminacje odbyły się pod patronatem Wójta Gminy Mirosława Haniszewskiego, który ufundował wiele cennych nagród dla zwycięzców i uczestników turnieju. W eliminacjach uczestniczyli uczniowie kl. VI naszej szkoły: Szymon Rygiel, Magdalena Marszałek, Wiktoria Budzik oraz Kalina Matyjaszczuk, Alicja Hołodowska.
Pytania były bardzo trudne, dotyczyły między innymi zasad zapobiegania pożarom i innym zagrożeniom w szkole, gospodarstwach rolnych oraz na terenach leśnych, a także funkcjonowania ochrony przeciwpożarowej w gminie i powiecie.
Do eliminacji powiatowych zakwalifikował się Szymon Rygiel. Serdecznie gratulujemy!

 
Szkolna zabawa karnawałowa 2015 PDF Drukuj Email

Szkolna zabawa karnawałowa 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 18 z 26