Szkolne
Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych na Zlocie w Puławach PDF Drukuj Email

W dniach 26-28 maja 2017 roku Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych wzięła udział w Jubileuszowym XXV Ogólnopolskim Zlocie Szkół Sienkiewiczowskich w Puławach. Wzięli w nim udział reprezentanci 46 szkół z całej Polski oraz jedna z Czech, których patronem jest Henryk Sienkiewicz. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Dominik Połomski z kl.V i Mateusz Kaleta z kl. VI oraz opiekunowie: Pani Małgorzata Kilijanek i Pani Sylwia Bociek.
Celem Zlotów jest umacnianie więzi między szkołami, kontynuowanie tradycji spotkań Braci Sienkiewiczowskiej, wymiana doświadczeń w popularyzacji sylwetki wielkiego Polaka, pogłębianie wiedzy o Patronie, poznawanie miejsc związanych z pisarzem, propagowanie twórczości Henryka Sienkiewicza oraz ukazywanie piękna naszego kraju.
Pierwszy dzień Zlotu to uroczysty przemarsz ulicami Puław, a także Gala w Puławskim Ośrodku Kultury. Akademia rozpoczęła się od odśpiewania hymnu szkolnego przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 oraz wręczenia nagród za konkursy plastyczne, literacke i informatyczne. Honorowymi gośćmi byli: reżyser  – „Pana Wołodyjowskiego”, „Potopu” i „Ogniem i mieczem” – Pan Jerzy Hoffman oraz odtwórczyni niezapomnianej roli Hajduczka Pani Magdalena Zawadzka, a także prawnuczka polskiego noblisty, Pani Anna Dziewanowska, Dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej Pan Maciej Cybulski oraz Jego mama, żona, zmarłego w tym roku, założyciela Zlotów Szkół Sienkiewiczowskich – Pani Anna Cybulska. Młodzież, ten pełen wrażeń dzień, zakończyła dyskoteką.
27 maja zlotowiczów czekał wyjazd do Kazimierza Dolnego, zwiedzanie Wąwozu Korzeniowego, Cmentarza Żydowskiego i Sanktuarium Matki Boskiej Kazimierskiej. Następnie wszyscy udali się do Okrzei, gdzie mogli obejrzeć pomnik Matki Noblisty oraz Kopiec usypany ku czci pisarza w 1938 roku. Potem nastąpił przejazd do Woli Okrzejskiej, miejsca urodzenia Henryka Sienkiewicza. Zlotowicze mieli okazję obejrzeć Muzeum w Dworku, a także otrzymać autograf wnuka Henryka –  Pana Juliusza Sienkiewicza. Każdej szkole wręczono Certyfikat Uczestnictwa za udział w XXV Jubileuszowym Zlocie Szkół Sienkiewiczowskich. Bardzo ciekawy był występ Bractwa Rycerskiego i walka Kmicica z Wołodyjowskim. Podsumowaniem udanego dnia było ognisko i wspólna zabawa. W niedzielę młodzież oraz ich opiekunowie uczestniczyli we mszy świętej, mogli też zwiedzić Pałac Czartoryskich w Puławach.
Zloty Szkół Sienkiewiczowskich stanowią tradycję Szkoły Podstawowej w Raciborowicach Dolnych,  pozostawiają niezapomniane wrażenia, ale i wieloletnie przyjaźnie między uczniami  i nauczycielami z wielu miejscowości w Polsce. Kolejny Zlot już za rok w Tczewie.

 
Sukcesy młodych orientalistów ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Raciborowicach PDF Drukuj Email

Dnia 26.05.2017 r. we Wrocławiu w Parku Szczytnickim został rozegrany Finał Szkolnych Igrzysk Gimnazjady i Licealiady w Biegach na Orientację. Wzięli w niej udział najlepsi zawodnicy Dolnego Śląska wyłonieni w półfinałowych zawodach rozegranych we Wrocławiu i Jeleniej Górze.

Drużyna ze SP w Raciborowicach w składzie: Kulka Wiktoria, Matyjaszczuk Emilia, Sonia Szeliga wywalczyły 3 miejsce ulegając jedynie liczniejszym drużynom ze szkół wrocławskich.

Indywidualnie Sonia zajęła 2 miejsce w kategorii wiekowej K-11, Emilka 7, a Wiktoria 13 w kategorii K-13.
Gratulujemy sukcesu, dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych udanych startów (te najbliższe już 16-18.06.2017 r. na Pucharze Najmłodszych w Warszawie).

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniają się do osiągania sukcesów w tej nietypowej dyscyplinie sportu.

Opiekun: Violetta Szeliga

 

 
List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców PDF Drukuj Email

List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców

 

Więcej…
 
RAMBIT 2017 i RAMBIT TRZECIOKLASISTY 2017 w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych. PDF Drukuj Email

26.04.2017 r. w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych odbył się Gminny Turniej Interdyscyplinarny „RAMBIT 2017” dla klas VI szkół podstawowych z terenu gminy Warta Bolesławiecka. W tym roku  udział brali przedstawiciele szkół z Warty Bolesławieckiej, Iwin, Tomaszowa Bolesławieckiego oraz Raciborowic. W tym roku najwięcej punktów w turnieju uzyskali uczniowie ze szkoły podstawowej w Tomaszowie Bolesławieckim  i tym samym zajęli I miejsce. Na drugim miejscu była szkoła podstawowa z Warty Bolesławieckiej. Uczniowie z Iwin zajęli miejsce III, natomiast nasza reprezentacja znalazła się na IV miejscu. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.
Na następny dzień, czyli 27.04.2017 r. odbył się Turniej Interdyscyplinarny „RAMBIT TRZECIOKLASISTY 2017”. Udział w nim brali uczniowie klas trzecich ze szkół w Iwinach, Tomaszowie Bolesławieckim oraz Raciborowicach. Dzieci rywalizowały w turnieju wiedzy, konkurencjach sportowych oraz wykonaniu pracy plastycznej. Miejsce I zajęli uczniowie ze szkoły w Raciborowicach, II miejsce przypadło Tomaszowi Bolesławieckiemu, natomiast Iwiny zajęły miejsce III. Gratulujemy!
Turnieje interdyscyplinarne takie jak RAMBIT, są sprawdzeniem umiejętności i wiedzy, są wynikiem współpracy między szkołami, integrują zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Jednak ich głównym celem i założeniem jest wspaniała zabawa, której w tym roku na pewno nie brakowało.

 
Żywność modyfikowana genetycznie. PDF Drukuj Email

23 marca 2017 roku odbyło się szkolenie dla nauczycieli i pracowników szkoły pt. Co konsument powinien wiedzieć o żywności modyfikowanej genetycznie? Pani mgr Barbara Panciszko zaprezentowała uwarunkowania prawne, historię powstania roślin GM, jakie rośliny są modyfikowane genetycznie oraz wiele innych ciekawych rzeczy, które konsument powinien poznać o żywności GMO.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 22