Szkolne
Radosny I Dzień Wiosny! PDF Drukuj Email

I Dzień Wiosny w naszej szkole jak zwykle był kolorowy, bezpieczny, zdrowy i sportowy. Nie zabrakło żadnego z tych elementów! Począwszy od przedszkoli, które stawiały na ekologię i biegi na orientację. Poprzez klasy I-III, które tańcami żegnały zimę i witały wiosnę, rozmawiały o bezpieczeństwie, ekologii, kulturalnym zachowaniu, a wykonując przepiękne plakaty, popijały zdrowe koktajle. Wszystkie elementy: bezpiecznie, zdrowo, sportowo podczas zajęć i zabaw wykorzystały również  klasy IV-VI, które szczególnie mocno zaangażowały się w lekcje z pierwszej pomocy oraz doświadczenia chemiczne.

 
Gminny "Pegazik" PDF Drukuj Email

W dniu 8 lutego 2017 roku w sali siedziby Gminnego Centrum Kultury w Warcie Bolesławieckiej odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Pegazik” będący jednocześnie eliminacjami do Powiatowego Konkursu, który odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury w Bolesławcu. Naszą szkołę reprezentowała Dominika Struk z klasy IV. Konkurs był na wysokim poziomie, a uczniowie wykazali się sporymi umiejętnościami recytatorskimi. Dominika niestety nie zakwalifikowała się do następnego etapu, ale i tak serdecznie jej gratulujemy!

 
I Dolnośląski Konkurs Recytatorski Poezji Sybirackiej "Wiersze ojców naszych" PDF Drukuj Email

Dnia 8.02.2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych wzięli udział w I Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim Poezji Sybirackiej "Wiersze ojców naszych". Eliminacje szkolne wygrali: Nikola Włodarczyk z kl. IV, Justyna Dzierżyk z kl.V oraz Michał Marszałek z kl.V i to właśnie oni wraz z opiekunem – Panią Sylwią Bociek, pojechali do Wrocławia na etap wojewódzki. Konkurs odbył się w Centrum Historii Zajezdnia, rywalizacja i poziom był ogromny, gdyż uczestniczyło w nim ponad 100 uczniów z całego Dolnego Śląska. Niespodzianką okazała się możliwość zwiedzenia muzeum i wystawy stałej „Wrocław 1945-2016”.
Wielu instalacji można tam dotknąć lub przyjrzeć im się z bliska. Uczniowie mogli znaleźć się w roli migrantów, poznać historię pojednania polsko-niemieckiego i listu biskupów polskich, działalność Radia Wolna Europa.
Zwiedzili klasę szkolną z oryginalnymi ławkami z okresu tuż po wojnie, sklep mięsny, dawny przystanek, pokój opozycjonisty, a nawet celę więzienną. Obejrzeli wiele ciekawych pamiątek należących do osobistości zasłużonych dla kultury, nauki i sportu. Nasi uczniowie, pomimo, że nie zajęli miejsc na podium, byli zadowoleni z udziału. Zwiedzili piękne multimedialne muzeum i mogli zaobserwować jak wygląda konkurs na szczeblu wojewódzkim, i na co jurorzy zwracają uwagę. Jak sami mówili – „przyda im się ta wiedza w przyszłości”.

 
Szkoła im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych – Szkoła Promująca Zdrowie! PDF Drukuj Email

19 grudnia 2016 r. w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych odbyła się akademia z okazji przystąpienia szkoły do Dolnośląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. W tym dniu cała społeczność szkoły wzięła także udział we wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek.
Zdrowie jest wartością nadrzędną, dlatego społeczność Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych w 2013 roku zgłosiła się do udziału w projekcie „Szkoła Promująca Zdrowie”.
Ma on na celu podniesienie świadomości uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły na temat wpływu stylu życia na zdrowie, promowanie właściwych nawyków żywieniowych i higienicznych oraz aktywności fizycznej.
W roku 2016 minął 3-letni okres przygotowawczy, po którym zostaliśmy przyjęci do sieci wojewódzkiej. W czerwcu Nasze przygotowania zwieńczyła impreza oraz prezentacja z autoewaluacji projektu, natomiast 19 grudnia, z rąk Pana Lecha Stempla – Koordynatora Dolnośląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, otrzymaliśmy Certyfikat, dzięki któremu formalnie staliśmy się Szkołą Promującą Zdrowie.
Szkoła, jako instytucja, może dużo, ale bez wsparcia rodziców i środowiska lokalnego, Nasze działania miałyby efekt krótkotrwały. Zależy Nam na tym, aby działania w zakresie edukacji prozdrowotnej zintensyfikować, nadać im charakter ciągły i sprawić, aby stały sie wyróżnikiem szkoły w gminie i powiecie. Zwieńczeniem Naszej pracy będzie otrzymanie Certyfikatu Krajowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.
Dziękujemy całej społeczności szkolnej za wsparcie i zaangażowanie w ten projekt, i mamy nadzieję na dalszą współpracę przy jego realizacji.
19 grudnia w naszej szkole był magiczny. Otrzymaliśmy ważny dla nas Certyfikat, ale też mogliśmy poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek sprawiło, iż każdy czuł, że jest częścią wspólnoty, a szkoła otacza każdego ciepłem, jak prawdziwa rodzina.

 

Wesołych, magicznych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia i radości w nadchodzącym Nowym Roku życzą

Dyrektor, nauczyciele oraz pracownicy Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych.

 

 
Dzień Marchewki w Oddziale "Misie" PDF Drukuj Email

Na marchewki urodziny
Zeszły wszystkie się jarzyny.
A marchewka gości wita
I o zdrowie grzecznie pyta

1 grudnia przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego Misie świętowały Dzień Marchewki. Były ciasta i ciasteczka z marchewki, soczki i pyszne surówki, kolorowanki, wycinanki i zabawy. Wszystko pomarańczowe i zdrowe, bo marchewkowe.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 22